Eszter Sátori – miniatury fragmenty / Krzysztof Ćwikliński

Eszter Sátori - miniatury fragmenty / Krzysztof Ćwikliński okładka
Autor: Krzysztof Ćwikliński
Projekt okładki: Edward Saliński
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Epigram
Oprawa: twarda, szyta
Rok wydania: 2022
Cena detaliczna: 35,00 zł
PDF: nie
ISBN: 978-83-61231-11-0
Rozmiar: 142 mm x 227 mm
Liczba stron: 112
©2021 by Krzysztof Ćwikliński, Bydgoszcz, Poland.
All right reserved. No part of this book may be reprinted or reproduced or utilized in any form or by any electronic, mechanical, or other means, now known or hereafter invented, including photocopying and recording, or in any information storage or retrieval system, without permission in writing from the author and publisher.

KRZYSZTOF ĆWIKLIŃSKI, poeta, literaturoznawca, edytor, urodził się 6 października 1960 roku w Ciechocinku. Ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie następnie doktoryzował się i habilitował. Wykładał na uniwersytecie w Getyndze. Utwory zebrane w tomie Eszter Sátori były wcześniej publikowane na łamach „Blizy”, „Borussii”, „Elewatora”, „Odry”, „Rzeczpospolitej” i „Twórczości”.

Ja nie obiecałem, że się nie odwrócę. Zresztą oboje niczego nie obiecywaliśmy, bo nie wiedzieliśmy, a może tylko ja nie wiedziałem, że to rozstanie. Ta świadomość przyszła później, cierpienie zostało nam oszczędzone. Po prostu wstaliśmy od kawiarnianego stolika i z mrocznego chłodu piwnicznego wnętrza wyszliśmy w rozsłoneczniony, upalny dzień. Pożegnaliśmy się tak, jakbyśmy mieli spotkać się ponownie jutro, pojutrze, za tydzień czy miesiąc. Potem stałem i patrzyłem jak odchodzi w szczelnym cieniu renesansowych kamienic w stronę katedry. Niczego nie pragnąłem bardziej nad to, aby się odwróciła. Nie odwróciła się. Szła patrząc przed siebie. Zniknęła za rogiem, pochłonął ją tłum, zabrało ją miasto. Nie zobaczyłem jej więcej, choć stale widzę ją odchodzącą, rozkołysaną w powietrzu. Pamiętam jej zapach i czuję jej smak.

Eszter Sátori — fragment

„Spis treści”

„Posłowie”

Kup książkę